Spotkanie Wspólnoty Sychar
sobota, 15 lutego 2020 13:07

Za nami kolejne spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Było ono szczególne, ponieważ wspólnej Mszy Świętej rozpoczynającej je, przewodniczył ksiądz biskup Jan Piotrowski.

Eucharystia odbyła się w naszym kościele w miniony piątek, czyli w święto świętych Cyryla i Metodego, o godzinie 18. Homilię wygłosił ksiądz Sebastian Wieczorek, opiekun wspólnoty. Mogliśmy w niej usłyszeć historię św. Cyryla i Metodego oraz św. Pawła, a także nawoływanie do rechrystianizacji.

- Chodzi tu o ponowne zaszczepienie chrześcijaństwa w naszym najbliższym otoczeniu, poczynając od rzeczy najbardziej podstawowych, gdyż w niektórych miejscach rozpowszechniło się na nowo pogaństwo. Powinniśmy zaczynać od rechrystianizacji swojego otoczenia i jego obyczajów, przede wszystkim zaś od osób nam najbliższych: mówmy o Bogu w sposób jasny, nie krępując się względami ludzkimi, podkreślajmy, że jedynie On może nadać sens życiu pojedynczego człowieka i całego społeczeństwa - podkreślał ksiądz Sebastian Wieczorek.

Po uroczystej Mszy Świętej, spotkanie przeniosło się do domu parafialnego, w którym ksiądz biskup Jan Piotrowski wygłosił konferencję dla członków SYCHARU.

Wszyscy, którzy przeżywają w swoim małżeństwie kryzys i są zainteresowani wspólnotą, mogą przyjść na spotkanie w każdy drugi piątek miesiąca. Natomiast więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych: kielce-niepokalana.sychar.org, sychar.org.

Autor: WG

więcej zdjęć ...
 
Święto Ofiarowania Pańskiego
sobota, 01 lutego 2020 13:08

Kościół katolicki obchodzi 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji bardziej znane jest jako święto Matki Boskiej Gromnicznej, gdyż tego dnia święci się świece. Wiecie, jaka jest jego tradycja?

Święto Ofiarowania Pańskiego wprowadził papież Gelazy I (zm. 496 r.). Jest ono nawiązaniem do ewangelicznego opisu ofiarowania Jezusa.
40 dni po Jego narodzinach Maryja i Józef zanieśli dzieciątko do świątyni w Jerozolimie, by zgodnie z prawem mojżeszowym ofiarować Je Bogu w hołdzie dziękczynienia za darowanie Izraelitom życia podczas przejścia przez Egipt Anioła Zniszczenia. Przebywający wtedy w świątyni starzec Symeon rozpoznał w Jezusie Mesjasza.

Święto to zamyka cykl świąt Bożego Narodzenia. W kościołach rozbiera się tego dnia żłóbki, a w domach choinki, przestaje się śpiewać kolędy, kończy się okres wizyt duszpasterskich w domach.

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 105