Nieplanowana pomoc może wiele dać...
Autor: Młodzież   
piątek, 24 kwietnia 2015 21:45

W ubiegłym tygodniu, członkinie naszego Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży uczestniczyły w zbiórce pieniędzy, które mają być przeznaczone na hospicjum na kieleckim Czarnowie. Nie spodziewały się, że doświadczą niezwykłego spotkania.

Jedna z wolontariuszek relacjonuje je następująco:

"W pewnej chwili zauważyłyśmy starszą panią, która siedziała samotnie na ławce. Postanowiłyśmy podejść do niej i poprosić o wsparcie finansowe. Kobieta niespodziewanie powiedziała: - Ja sama nadaje się do hospicjum. Te słowa niemalże wstrząsnęły nami...

 

Następnie staruszka wyznała, że właśnie wraca ze szpitala i praktycznie już nic nie widzi. Napotkana pani poprosiła nas o pomoc w dźwiganiu ciężkich zakupów. Bez wahania zgodziłyśmy się. Zadeklarowałyśmy również, że jeżeli kiedykolwiek będzie potrzebowała wsparcia czy rozmowy, to jesteśmy do jej dyspozycji."Dziewczyny stwierdziły, że dzięki nieplanowanemu spotkaniu ze starszą panią, ich dzień był obfity w refleksje i głębsze przemyślenia. Podsumowały je w następujący sposób: "Nieplanowana pomoc może wiele dać...".