XVI Niedziela Zwykła (19.07.2020r.)

1. Przeżywamy XVI niedzielę zwykłą w ciągu roku.
Zbliża się wspomnienie św. Krzysztofa - patrona kierowców i podróżujących - które liturgicznie przypada 25 lipca. W związku z tym w przyszłą niedzielę podczas Mszy świętych o godz. 11.00 i 12.30 będziemy modlić się o bezpieczną jazdę i za wszystkie ofiary wypadków. Po skończonych Mszach zostaną poświęcone wszystkie pojazdy mechaniczne. Samochody prosimy ustawiać przy ul. Urzędniczej i Mielczarskiego tak, aby kapłan mógł potem podejść i pobłogosławić każdy pojazd przekazując jednocześnie modlitwę do św. Krzysztofa. Ofiary złożone z tej racji będą przeznaczone na dalsze prace remontowo-budowlane.

2. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

  • w środę - św. Marię Magdalenę
  • w czwartek - św. Brygidę, zakonnicę, patronkę Europy
  • w piątek - św. Kingę, dziewicę
  • w sobotę - św. Jakuba, apostoła

Zapraszamy do udziału w stałych nabożeństwach:

  • w środę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy
  • w piątek zaś Koronka do Miłosierdzia Bożego.


3. Przypominamy też o zbliżającej się Kieleckiej Pieszej Pielgrzymce z Wiślicy na Jasną Górę, która rozpocznie się 5 sierpnia br. Niezbędne do zapisu formularze zgłoszeniowe są dostępne na stronie internetowej pielgrzymki.

4. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Michał Bzymek z ul. Szkolnej. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej prośmy Dobrego Boga o Miłosierdzie dla niego i zmarłych z naszych rodzin:  Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Ks. Proboszcz