XXIX Niedziela Zwykła

1. Dzisiejszą XXIX niedzielę zwykłą w ciągu roku rozpoczynamy tydzień misyjny. Zebrane dziś ofiary na tacę przeznaczone są na potrzeby pracy misjonarzy w różnych częściach świata.

2. W tym tygodniu wspominamy:   
poniedziałek - bł. Jerzego Popiełuszkę       
wtorek - św. Jana Kantego   
czwartek - św. Jana Pawła II
piątek - św. Józefa Bilczewskiego

3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy św. o godz. 18.00
Nabożeństwo różańcowe w październiku, w naszej Parafii, każdego dnia o godzinie 17.30.    
Modlitwa Koronką do Bożego Miłosierdzia w piątek po nabożeństwie różańcowym.   

4. W sobotę młodzież naszej Parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania, który udzieli Ks. Bp Andrzej Kaleta. Otoczmy naszych kandydatów do tego sakramentu oraz ich rodziny naszą modlitwą.
Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin będzie miała miejsce w czwartek od godz. 17.00.  Również w czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie przed sakramentem bierzmowania.

5. Za kilka dni będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny - dzień modlitw za zmarłych. Pamiętajmy o naszych zmarłych poprzez zamawianą Eucharystię, modlitwy Kościoła-wypominki oraz modlitwy osobiste. Jak co roku nie zapominajmy o grobach, w których spoczywają zmarli. Niech ten czas będzie refleksją nad naszym osobistym umieraniem. Kartki wypominkowe znajdują się na bocznych ołtarzach. Wypełnione czytelnie prosimy składać w zakrystii lub w kopercie na tacę. Podobnie jak w minionych latach wypominki jednorazowe będziemy wymieniać w Dzień Zaduszny oraz kolejne piątki listopada podczas koronki do Bożego Miłosierdzia. Natomiast wypominki okresowe (roczne, półroczne, kwartalne) - w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 9.30,12.30 lub 16.00 (w zależności od deklaracji ofiarodawcy, dlatego prosimy na kartkach wypominkowych zaznaczyć godzinę modlitwy). Ponadto przesz cały rok za zmarłych wymienionych w wypominkach będziemy sprawować Mszę św. o godz. 18.00 w każdy I  piątek miesiąca. Ofiary dotyczące wypominek jak w minionych latach.

6. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:   
śp. Irena Stańczyk z ul. Urzędniczej   
śp. Albin Korus z ul. Urzędniczej
śp. Stanisława Samul z ul. Szkolnej
śp. Renata Mazur z ul. Karczówkowskiej
śp. Małgorzata Bankiet z ul. Jagiellońskiej   
Naszych bliskich zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian  przez wstawiennictwo Matki Bożej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...
Ks. Proboszcz