Ogloszenia parafialne
IX Niedziela Zwykła

1. Dzisiejszą Niedzielą Trójcy Przenajświętszej oddajemy chwałę Jednemu i Jedynemu Prawdziwemu Bogu w Trzech Osobach, który w miłości swojej pragnie, abyśmy otworzyli się na życie we wspólnocie z Bogiem.


2. W tym tygodniu przeżywać będziemy:

poniedziałek - święto Nawiedzenia NMP
wtorek - wspomnienie św. Justyna, męczennika
środa - wspomnienie świętych męczenników: Marcelina i Piotra 

czwartek - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa Chrystusa.

Tego dnia Msze Święte będą sprawowane wg porządku: 7.00,  8.00, 9.30 - w intencji Parafian,  Msza Święta będzie także sprawowana bezpośrednio po zakończeniu procesji eucharystycznej oraz o 16.00 i 18.00. Po zakończeniu Mszy Świętej godz. 9.30 wyruszy procesja eucharystyczna do czterech ołtarzy ulicami: Mielczarskiego, Karczówkowską, Słoneczną, Szkolną, Urzędniczą.      
O przygotowanie poszczególnych ołtarzy prosimy:

Ołtarz I przy ul. Karczówkowskiej - Siostry Dominikanki

Ołtarz II przy ul. Słonecznej - Oazę Rodzin i Wspólnotę Męskiego Różańca

Ołtarz III na przeciw hotelu - Krąg Biblijny i Wspólnotę Sychar

Ołtarz IV przy kościele - Koła Różańcowe i Rycerstwo Niepokalanej  


Prosimy także o aktywne, pełne świadectwa wiary uczestnictwo w liturgii Mszy Świętej i  procesji oraz przystrojenie trasy przejścia procesji, a także zachowanie obowiązujących zasad sanitarnych - to jest odpowiedniej odległości pomiędzy uczestnikami procesji .

sobota - wspomnienie św. Bonifacego

Za tydzień  będziemy przeżywali w Parafii niedzielę adoracyjną i budowlaną.


3. Zachęcamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach majowych; nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przeżywać będziemy w dni powszednie po zakończeniu Mszy Świętej  o godz. 18.00, a w niedzielę o godz. 17.30.

4.  W tym tygodniu także:
I czwartek miesiąca - pamiętajmy tego dnia o modlitwie w intencji świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego oraz za kapłanów i osoby zakonne pochodzące z naszej Parafii.

I piątek miesiąca - Msza św. wotywna o Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00
i wieczorem o godz. 18.00 połączona z kazaniem i adoracją Najśw. Sakramentu. Spowiedź pierwszopiątkowa będzie tego dnia: rano ? podczas każdej Mszy Św., a popołudniu od godz. 17.00. Msza wieczorna będzie sprawowana za Zmarłych polecanych w Wypominkach.

I sobota miesiąca - Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi połączona
z kazaniem oraz wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz. 8.00 rano.

5. Jak mogliśmy zauważyć spacerując ulicą Karczówkowską - dzięki inicjatywie prywatnych osób odnawiana jest Droga Krzyżowa prowadząca na Karczówkę. Na prośbę inicjatorów tej renowacji, którzy uzyskali zgodę konserwatora zabytków, przekazujemy informację, aby ze względów konserwatorskich nie stawiać tam palących się zniczy.      

6.W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:            
śp. Jan Jarski z ul. Żelaznej
śp. Daniela Stachera z ul. Szkolnej         
Wszystkich zmarłych parafian przez wstawiennictwo Matki Bożej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...                           
Ks. Proboszcz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 534