Ogloszenia parafialne
I Niedziela po Narodzeniu Pańskim

1. Niedziela Świętej Rodziny którą dziś obchodzimy niechaj będzie zachętą do chrześcijańskiego przeżywania relacji rodzinnych - wspólnej rodzinnej modlitwy, wzajemnego przebaczenia i pełnej miłości troski. Tego dnia będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz obrzęd błogosławieństwa wina o godz. 11.00 i 16.00.

Dziś swoje imieniny obchodzi Pasterz naszej diecezji - Biskup Jan Piotrowski. Pamiętajmy w modlitwie o naszym Biskupie.

2. W tym tygodniu, Kościół wspomina:
Poniedziałek - Święto Świętych Młodzianków, męczenników
Wtorek - św. Tomasza Becketa, męczennika. Tego dnia swoje święto patronalne obchodzi Ksiądz Tomasz. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
Czwartek - św. Sylwestra I, papieża
Piątek - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi
Sobota - świętych: Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie od poniedziałku do środy od godz. 17.00 do 18.00, a w czwartek od godz. 16.00 do 17.00.


W związku z państwowymi zarządzeniami dotyczącymi 31.12, aby umożliwić wiernym swobodne uczestnictwo we Mszy Świetej popołudniowej, tego dnia Msza Święta z nabożeństwem na zakończenie roku kalendarzowego będzie wyjątkowo sprawowana o godz. 17.00. Niech nie braknie nas na tej liturgii, by podziękować Jezusowi za łaski jakich nam udzielił i opiekę w tych trudnych czasach oraz oddać wszystko nieznane, co jest przed nami, w ręce miłosiernego Boga.

W Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi porządek niedzielny Mszy Świętych: 7.00,  8.00,  9.30,  11.00,  12.30,  16.00,  18.00 . W tym dniu przypada także I piątek miesiąca - możliwość spowiedzi w czasie każdej Eucharystii. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W sobotę o godz. 18.00 rozpoczynamy modlitwę w intencji Parafian. Msze Święte w intencji mieszkańców poszczególnych ulic z kolędowym błogosławieństwem odbywać się będą wg harmonogramu, który został dostarczony mieszkańcom Parafii;znajduje się on także na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej Parafii.
2 stycznia o godz. 18.00 modlić się będziemy za mieszkańców ul. Sienkiewicza.

3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:   
śp. Barbara Adamczyk z ul. Urzędniczej
śp. Joanna Zwolańska z ul. Urzędniczej
Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian  przez wstawiennictwo Matki Bożej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Ks. Proboszcz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 512