Ogloszenia parafialne
IV Niedziela Adwentu

1. Dziś przeżywamy IV- ostatnią niedzielę czasu Adwentu. Zadbajmy o to by dobrze, tzn. w duchu wiary, przygotować się do świąt Narodzenia Pańskiego przez spowiedź i modlitwę. Możliwość spowiedzi w naszym kościele jest jak zawsze w dni powszednie i niedzielę w trakcie każdej Mszy Świętej. Chorych, którzy  nie mogą przybyć do kościoła prosimy o zgłoszenie w zakrystii. Kapłan uda się do tych osób we wtorek od godz. 9.00.

Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas można nabyć w zakrystii.

Dziś ma miejsce przed kościołem kiermasz świąteczny organizowany przez Specjalny Ośrodek Wychowawczy naszych Sióstr Dominikanek.

Osoby, szczególnie młodzież naszej parafii, którzy pragną zaangażować się w dekorację kościoła na Boże Narodzenie - ubieranie choinek i ustawienie szopki - zapraszamy we wtorek na godzinę 15.00 .

Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w poniedziałek, wtorek i  środę.

2. W Wigilię Bożego Narodzenia Msze Święte będą sprawowane tylko rano: 7.00 i 8.00.
Zadbajmy o pełne wiary przeżywanie Wieczerzy Wigilijnej w naszych domach: wspólną modlitwę połączoną z czytaniem fragmentu Pisma Świętego mówiącym o Narodzeniu Jezusa, szczerym dzieleniem się poświęconym opłatkiem, modlitewnym śpiewem kolęd. Nie zapominajmy także o osobach samotnych, starszych i chorych.

Obchody Uroczystość Bożego Narodzenia rozpoczniemy o północy Pasterką sprawowaną w intencji Parafian.  Ofiary składane w czasie tej Eucharystii przeznaczone są na Fundusz Ochrony Życia, który jest dziełem Wspólnoty Kościoła na rzecz matek samotnie wychowujących dzieci.

W uroczystość Bożego Narodzenia Msze Święte w ciągu dnia będą sprawowane w porządku niedzielnym - z wyjątkiem godziny 7.00.
W Uroczystość Bożego Narodzenia, która przypada w tym roku w piątek, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Drugi dzień świąt to wspomnienie św. Szczepana - diakona i męczennika. Składane w tym dniu ofiary przeznaczone są na utrzymanie uczelni katolickich.

W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Świętej Rodziny. Niech to święto będzie zachętą do chrześcijańskiego przeżywania relacji rodzinnych - wspólnej rodzinnej modlitwy, wzajemnego przebaczenia i pełnej miłości troski. Tego dnia w czasie Mszy św. o godz. 11.00 i 16.00 będzie miało miejsce odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo wina.

W przyszłą niedzielę swoje patronalne święto przeżywać będzie Pasterz Diecezji Kieleckiej - Biskup Jan Piotrowski. Pamiętajmy w modlitwie o Księdzu Biskupie.

3. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:   
śp. Helena Adamczyk z ul. Urzędniczej
śp. Ignacy Wola z ul. Szkolnej
śp. Mieczysław Cieślik z ul. Jagiellońskiej
śp.Stanisław Wieczorkiewicz z ul. Jagiellońskiej
Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian  przez wstawiennictwo Matki Bożej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Ks. Proboszcz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 512