Ogloszenia parafialne
VI Niedziela Wielkanocna (29.05.2011r.)

1. Przeżywamy VI niedzielę wielkanocną. Przed nami uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz Zesłania Ducha Świętego, która zakończy w Kościele Okres Wielkanocny, a tym samym tegoroczny czas spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej.

2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. Dni Krzyżowe. Przez te dni będziemy modlić się o dobre urodzaje i za kraje głodujące. Będziemy prosić Boga o obfite plony i błogosławieństwo dla ciężkiej pracy ludzkiej na roli, o sprawiedliwy podział dóbr i chleb dla głodujących w naszym kraju i na całym świecie.

3. We wtorek ostatnie w tym roku nabożeństwo majowe. We środę rozpoczynamy miesiąc czerwiec - miesiąc poświęcony Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Zapraszamy więc czcicieli Serca Pana Jezusa na nabożeństwa czerwcowe, które będziemy odprawiać codziennie: w dzień powszedni po Mszy św. wieczornej, a w niedzielę o 17.30, wynagradzając w ten sposób wszystkie nasze grzechy i nieprawości.

4. We środę przypada także Dzień Dziecka - modlimy się w intencji dzieci, także tych nienarodzonych. Wszystkie dzieci zapraszamy po wieczornej Mszy św. na specjalne błogosławieństwo.

5. Od piątku natomiast rozpoczniemy Nowennę do Ducha Świętego przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, polecając szczególnie naszą młodzież gimnazjalną przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.

6. Spotkanie ministrantów z ks.Tomaszem w sobotę o godz. 11.00 w Domu Parafialnym. Zapraszamy na nie także tych chłopców z klas II, którzy ministrantami chcieliby zostać - rozpocznie się bowiem nowy cykl spotkań formacyjnych.

7. W liturgii Kościoła wspominamy w tym tygodniu:

  • we wtorek - Nawiedzenie NMP (święto)
  • we środę - św. Justyna, męczennika
  • w piątek - św. Męczenników Karola Lwangę i Towarzyszy.

8. W tym tygodniu przypadają także: Pierwszy Piątek i Pierwsza Sobota miesiąca. Z tej racji zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. wynagradzającej za grzechy.

  • W Pierwszy Piątek Msza św. wotywna o Sercu Pana Jezusa o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.00 połączona z kazaniem i adoracją Najśw. Sakramentu. Spowiadać będziemy w tym dniu: rano - podczas każdej Mszy Św., a popołudniu od godz. 17.30. Msza wieczorna będzie sprawowana za Zmarłych polecanych w Wypominkach.

  • W Pierwszą Sobotę Msza św. wotywna o Niepokalanym Sercu Maryi połączona z kazaniem oraz wystawieniem Najśw. Sakramentu o godz. 8.00 rano.

9. Przyszła niedziela to tradycyjnie w naszej Parafii niedziela adoracyjna i budowlana: modlitwami i ofiarami wspieramy budowę nowej świątyni. Po Mszy św. o godz. 8.00 zmiana Tajemnic Żywego Różańca i krótkie nabożeństwo, na które zapraszamy Koła Różańcowe.

10. W piątek (3 czerwca br.) przypada 20. rocznica pobytu Jana Pawła II na Ziemi Świętokrzyskiej. Z tej racji wysłuchajmy komunikatu Ks. Biskupa Ordynariusza...

 

Ks. Proboszcz

 
<< pierwsza < poprzednia 501 502 503 504 505 506 507 508 509 510 następna > ostatnia >>

Strona 504 z 512