Ogloszenia parafialne
Niedziela Palmowa (17.04.2011)

1. Dzisiejsza niedziela otwiera przed nami jedyny i wyjątkowy czas Wielkiego Tygodnia. Dla każdego chrześcijanina to najważniejsze chwile w roku, kiedy przeżywamy Chrystusową Paschę, czyli Jego przejście ze śmierci do życia. Przeżyjmy go godnie, po chrześcijańsku.

2. Przypominamy, że dziś o godz. 16.00 Msza św. oraz kolejne Spotkanie formacyjne kandydatów do Bierzmowania wraz z Rodzicami.

3. W ubiegły piątek pod przewodnictwem Księży Biskupów odprawiliśmy Drogę Krzyżową na Karczówkę organizowaną przez Domowy Kościół Ruchu Światło - Życie. Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za dar modlitwy i świadectwo wiary, a Policji za życzliwą troskę o nasze bezpieczne przejście.

4. Tak jak zapowiadaliśmy w Wielki Poniedziałek odwiedzimy z posługą sakramentalną chorych i starszych wiekiem parafian (między godz. 10.00 a 13.00). Można ich jeszcze zgłaszać w zakrystii.

5. W Wielki Wtorek o godz. 20.00 rozpocznie się Kielecka Młodzieżowa Droga Krzyżowa, którą poprowadzą Księża Biskupi z parafii św. Wojciecha do Bazyliki Katedralnej. Do udziału w nabożeństwie zaprasza Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży Akademickiej.

6. W Wielki Czwartek wieczorem rozpoczniemy ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE

  • Msza Wieczerzy Pańskiej, w której dziękujemy za dar Eucharystii i Kapłaństwa, o godz. 18.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Ciemnicy i Adoracja do godz. 22.00.

19.00 - 20.00   Chór Parafialny

20.00 - 21.00   Siostry Dominikanki

21.00 - 22.00   Margaretki

  • Wielki Piątek - dzień śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. O godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, a po niej czuwanie modlitewne wszystkich Kół Różańcowych. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 17.00 ostatnią już w tym roku Drogą Krzyżową. Na zakończenie całej liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i Adoracja do północy. Przypominamy, iż w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, czyli wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i tylko jeden posiłek do syta. Zaleca się zachowanie abstynencji od pokarmów mięsnych aż do rozpoczęcia Wigilii Paschalnej. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża tego dnia, przeznaczone będą na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie i innych obiektów sakralnych w Ziemi Świętej. Adoracja wieczorna w następującym porządku:

19.00 - 20.00   Rycerstwo Niepokalanej

20.00 - 21.00   Oaza Rodzin

21.00 - 22.00   Neokatechumenat

22.00 - 24.00   Młodzież

  • Wielka Sobota - trwamy na modlitwie przy Grobie oczekując Zmartwychwstania. W godzinach przedpołudniowych tradycyjne błogosławieństwo pokarmów na Stół Wielkanocny: od godz. 9.00 do 13.00 (co 20 minut). Część pokarmów ofiarujemy tradycyjnie najbiedniejszym. Przy wyjściu z kościoła będą wystawione kosze, do których będzie można złożyć dar serca. Paczki będą wydawane potrzebującym od 13.15 do 14.00 w salce obok kościoła.
  • Uroczystą liturgię Wigilii Paschalnej, która zwiastuje już radość Zmartwychwstania Pańskiego, rozpoczniemy wieczorem o godz. 19.00 - na zewnątrz kościoła - obrzędem poświęcenia ognia i nowego paschału (na liturgię przychodzimy ze świecami).
  • Rezurekcja w Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 rano (nie będzie Mszy św. o 7.00). Pozostałe Msze Święte jak w każdą niedzielę.

7. Wszelkie informacje związane z Wielkim Tygodniem oraz funkcjonowaniem naszej Parafii możemy od dzisiaj znaleźć także na stronie internetowej: www.niepokalana.kielce.pl

8. Kancelaria parafialna w Wielkim Tygodniu będzie czynna tylko od poniedziałku do środy.

9. W zakrystii można jeszcze nabywać cukrowe baranki wielkanocne, które tradycyjnie w Wielkim Poście rozprowadza Caritas. Zebrane ofiary posłużą do zorganizowania wakacyjnych kolonii dla dzieci z ubogich rodzin z terenu naszej diecezji.

10. Składamy serdeczne podziękowania Paniom z maryjnych wspólnot modlitewnych za pomoc przy zbiórce ofiar do puszek oraz wszystkim ofiarodawcom za dar serca na rzecz poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii. Wszystkim, którzy nie szczędząc siły, modlitwy i ofiary włączają się w życie wspólnotowe naszej Parafii składamy serdeczne: Bóg zapłać!

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszły do wieczności: śp. Barbara Miernik z ul. Grunwaldzkiej i śp. Barbara Osuch z ul. Żelaznej. Za wstawiennictwem Maryi Niepokalanej prośmy Boga o Miłosierdzie dla nich oraz dla zmarłych z naszych rodzin: Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Ks. Proboszcz

 
<< pierwsza < poprzednia 531 532 533 534 następna > ostatnia >>

Strona 532 z 534