Ogloszenia parafialne
III Niedziela Adwentu - Gaudete

1. III Niedziela Adwentu, którą dziś przeżywamy to Niedziela Gaudete - Radości z bliskiego czasu narodzenia Pana Jezusa. Jest to dla nas, w związku z odbywającymi się w ubiegłym tygodniu rekolekcjami,  niedziela adoracyjna i budowlana.
Bóg zapłać Paniom z modlitewnych wspólnot maryjnych za przeprowadzenie w ubiegłą niedzielę zbiórki na rzecz Kościoła na Wschodzie.

Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas można nabyć w zakrystii.

2. W przyszłą niedzielę - 20.12. - będzie miał miejsce przed kościołem kiermasz świąteczny organizowany przez Specjalny Ośrodek Wychowawczy naszych Sióstr Dominikanek.

3. W tym tygodniu, w  poniedziałek, Kościół wspomina  św. Jana od Krzyża.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednanie. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnią chwilę. Przeżywajmy czas Adwentu w stanie łaski uświęcającej, by Chrystus, którego Narodziny będziemy obchodzili nie czuł się w naszej duszy obco.  Możliwość spowiedzi w naszym kościele jest w dni powszednie i niedzielę w trakcie Mszy Świętej.

4. W związku z trwającą sytuacją epidemiczną i brakiem możliwości przeżywania wizyty duszpasterskiej w tradycyjnej formie, Ksiądz Proboszcz w najbliższych dniach pragnie przekazać Rodzinom naszej Parafii, w duchu ojcowskiej łączności i troski, list ze słowem pasterskim wraz z życzeniami świątecznymi.

5. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności:   
śp. Ireneusza Satro z ul. Pakosz
śp. Marianna Bielecka z ul. Słonecznej
śp. Bogumiła Tarnawska z ul. Żelaznej
Tych zmarłych oraz wszystkich zmarłych parafian  przez wstawiennictwo Matki Bożej polećmy Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...


Ks. Proboszcz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 512