Ogloszenia parafialne
III Niedziela Wielkanocna

1.Dziś przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, która jest Niedzielą Biblijną. Niech słowa św. Hieronima: "Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa" poprowadzą nas do codziennej lektury i medytacji Słowa Bożego.

Dziś także przypada 23 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Pamiętajmy o Księdzu Biskupie w naszych modlitwach.

2. Składamy serdeczne Bóg zapłać Paniom z maryjnych wspólnot modlitewnych za przeprowadzenie w ubiegłą niedzielę zbiórki na dzieła miłosierdzia Caritas Kieleckiej.   

3. Próby dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej odbędą się :   
w poniedziałek o godz. 16.00 - dla Szkoły Podstawowej nr 7
w środę o godz. 16.00 - dla Szkoły Podstawowej nr 12 i Szkoły Specjalnej

4. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w piątek o godz. 18.45 - po zakończeniu Mszy Świętej popołudniowej i nabożeństwie.

5. W tym tygodniu wspominamy:
środa - świętego Anzelma, biskupa i doktora Kościoła   
piątek - Uroczystość świętego Wojciecha, biskupa i męczennika; Patrona Polski   
sobota - świętego Jerzego, męczennika

6. Nabożeństwa w naszej parafii :
W środę Msza Święta z kazaniem o św. Józefie, o godz. 18.00. Po Mszy Świętej nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz modlitwa do św. Józefa.
W piątek  po Mszy Świętej popołudniowej Koronka do Bożego Miłosierdzia.

7. W ostatnim czasie z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.  Jerzy Kuterba z ul. Podleśnej. Tego zmarłego oraz wszystkich zmarłych parafian  przez wstawiennictwo Matki Bożej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Zdrowaś Maryjo... Wieczny odpoczynek...

Ks. Proboszcz

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 534