Nieplanowana pomoc może wiele dać...
Autor: Młodzież   
piątek, 24 kwietnia 2015 21:45

W ubiegłym tygodniu, członkinie naszego Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży uczestniczyły w zbiórce pieniędzy, które mają być przeznaczone na hospicjum na kieleckim Czarnowie. Nie spodziewały się, że doświadczą niezwykłego spotkania.

Jedna z wolontariuszek relacjonuje je następująco:

"W pewnej chwili zauważyłyśmy starszą panią, która siedziała samotnie na ławce. Postanowiłyśmy podejść do niej i poprosić o wsparcie finansowe. Kobieta niespodziewanie powiedziała: - Ja sama nadaje się do hospicjum. Te słowa niemalże wstrząsnęły nami...

Więcej…
 
Spotkanie młodzieży
Autor: Ania   
piątek, 20 lutego 2015 23:08

W niedzielę, 08 lutego 2015 r., po mszy św. o godzinie 16.00 odbyło się spotkanie młodzieży naszej parafii.

Zostało ono zainicjowane przez osoby z Parafialnego Centrum Światowych Dni Młodzieży: Magdę, Marysię, Piotra, Mikołaja i Mateusza pod kierownictwem księdza Dariusza.

Miało na celu zachęcić młodzież do wspólnego przygotowywania się do spotkania z Papieżem, które odbędzie się w Krakowie w 2016 r.

Na początku głos zabrali kieleccy klerycy, którzy opowiedzieli o swoim powołaniu. Każdy z przybyłych miał okazję rozmowy i zadania pytań przyszłym księżom.

Zaraz po tym głos zabrał ks. Dariusz, który zarysował cel wspólnego działania. Po krótkiej przemowie został zaprezentowany film dotyczący młodych ludzi, którzy postanowili zmienić swoje życie i zaczęli działać na rzecz innych.

 

Po projekcji Piotr odniósł się do filmu i kilkoma słowami przedstawił ideę ŚDM. Następnie parafianie mieli możliwość obejrzeć oficjalny spot promujący przyszłoroczne dni młodych.

Od tamtej pory odbyły się dwa spotkania, w których wzięły udział kolejne osoby.

Zapraszamy również Ciebie!

Dołącz do grupy młodych, którym chce się coś więcej!